"Özlü ve Güzel Sözler" Tuğrul Göğüş tarafından hazırlanmaktadır.

Büyük düşünürlerden ve atasözlerinden derlemiş bulunduğum özlü ve güzel sözleri gerek bireysel ve gerekse de toplumsal dönüşümümüzde bir kaynak ve destek unsuru olarak kullanabileceğimiz görüşünden hareketle derleyerek bir araya getirmeye çalıştım. .

Elbette burada yer alan ifadelerin hepsini kabul etmek herkes için olanaklı değildir. Dolayısıyla okuyucu seçici davranmalı, kendi açısından uygun ve geçerli gördüğü cümleleri özümsemelidir. Her kişi birikimi, çevresi, yaşı, eğitimi, siyasi görüşü gibi farklı nedenlerden ötürü bu sitede yer alan özlü ve güzel sözlerin hepsini kabullenmek zorunda değildir.

Burada yer alan derlemelerin yeterli olduğunu hiç bir zaman söyleyemeyeceğim; tam aksine her geçen gün bu siteyi daha da geliştirerek olanak buldukça yeni derlemeler ekleyeceğim. Ayrıca siteye katkıda bulunan herkese teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Tüm özlü ve güzel sözler alfabetik olarak ve soyadı sırasına göre sıralanmıştır. Dolayısıyla her bir harf için bir başka sayfa açma yoluna gidilmiştir. .

Bu sitenin yararlı olmasını arzuluyor, bireysel ve toplumsal gelişim yolunda herkesin başvuru kaynağı olarak kullanmasını diliyorum.

Saygılarımla...

Tuğrul Göğüş